Jdi na obsah Jdi na menu

Jak jsem žádal o výkonnostní třídu


Nejprve jsem, zcela zničen špatnou výcvikovou situací v JČZBK, napsal jakési „podněty“.  S překvapením zjišťuji, že dnes jsou stále velmi, ale opravdu velmi aktuální (příloha  Podněty JČZBK). Myslel jsem si, že „kamarádi“ spolu mohou a mají diskutovat otevřeně. Týden poté Markéta vyhrála podruhé mistrovství republiky a „kamarádi“ si od nás odsedávali, protože se asi na devítce“ (nebo jiném pokoji) na něčem domluvili. Velká naivita, chtít, aby k sobě „kamarádi-záchranáři“ byli upřímní. V létě 2005 jsem splnil podmínky pro udělení I. výkonnostní třídy (zároveň díky vítězství na mistrovství republiky i podmínky nenárokové mistrovské třídy) a začaly obstrukce. V přílohách zasílám všechny dokumenty. Domnívám se, že dokladují moji slušnost při všech žádostech, bohužel z opačné strany nepřišel doposud jediný dokument.

Nejdříve mně Jarda Sedlák vracel žádosti z nesmyslných důvodů a nikdy nepotvrdil přijetí žádosti (1. žádost+2.žádost). Když mně došlo, že třídu nevydá , obrátil jsem se na prezidium (I.VT odvolání). I prezidium změnilo podmínky pro udělování výkonnostních tříd a začalo jej uplatňovat zpětně! Nicméně písemné vyrozumění jsem nedostal. Napsal jsem tedy dopis Jardovi Sedlákovi (Jarda dopis), co si o něm myslím. I Jarda na prezidiu potvrdil, že mně opakovaně žádost vrátil z formálních důvodů a rozhodl, že mně ji nevydá (Zápis SZBK). Po zvláštně rozvleklých hovorech s prezidentem Kuchtou, který říkal, že je to osobní boj Jardy a on jako prezident to řešit nechce, jsem byl odkázán na viceprezidenta Štiboru. Ten byl sice velmi vstřícný a od začátku tvrdil, že třída přidělena být má, nicméně na prezidiu byl vždy přehlasován. Poté toto řešení – neřešení trvalo další tři roky. Obrátil jsem se tedy na Revizní komisi Svazu (Revizní komise). Opět zcela bez jakékoli odpovědi. Oslovil jsem tedy znovu prezidenta a viceprezidenta se žádostí o vyjádření (Žádost o vyjádření prezidenta) – opět bez odpovědi.

I obrátil jsem se na Předsednictvo ČMKU se žádostí o právní radu. Radu jsem nedostal. Dostal jsem zprostředkovaně vyjádření Svazu (dokumenty č. 8; 9; 10; 11).  I zašel jsem za právníkem a za své jsem si radu koupil. Pobavení právního zástupce nad stavem věcí ve Svazu bylo nelíčené, i zaslal Svazu výzvu k naplnění stanov a normativů – tedy k udělení I. výkonnostní třídy. I přišlo vyjádření právního zástupce s pověřením od prezidia Svazu (SZBK právník). Pikantní na tom je toto – prezidium žádného právníka oficiálně neoslovilo (potvrdil viceprezident Štibora) a právník je z Českých Budějovic. Ještě pikantnější je odůvodnění. Tentokrát se tvrdí, že jsem vůbec žádné žádosti nepodal.

Obrátil jsem se tedy s veškerou dokumentací na Dozorčí radu ČMKU (Odvolání k DR ČMKU) a přišla odpověď (DR ČMKU), která mně zcela dává za pravdu.