Jdi na obsah Jdi na menu

Jak jsme se poučili na mistráku


Tak jsme pořádali mistrák. Naše vedoucí zajistila hosty – přišel pán, že je myslivec, druhej pán, že je starosta a měli jsme i kulturní vložku – sousedovic Bětka hraje na housle. Blbě, ale to nikdo nepozná. I trička nechala paní vedoucí vytisknout – od té doby víme, že záchranní psi, se píšou s jedním n. To víte, mistrovství republiky!

Speciály pěkné, opět v rámci objektivity nejlepší rozhodčí – sice se zdá, že syn pískal otce i jeho nastávající, ale oni spolu nebydlí ve společné domácnosti, tak je to v pořádku.

V prvním speciálu najednou otcův pes začne štěkat do vikýře – chvíle napjatého očekávání, jako by otec tušil, že tam nemá nic být! Ještěže rozhodčí upozorní otce, že pes štěká na pomocníky venku. Uf, to bylo o fous.

Pak se pes roztěká do výšky. Opět napjatá chvíle…. Otec hlásí: Takhle – je to výška, ale není to v tomhle místě, protože předpokládám, že pach se žene po trámu celou místností, pak se v tomhle místě ochladí a jde dolů. Takže nález je na druhé straně místnosti, támhle na těch prknech. Dech beroucí analýza zajišťuje průběžně první místo.

Ve druhém speciálu jde nejdřív nastávající. Velmi pěkný a profesionální výkon. Dle mého přesvědčení nejlepší. A sama se upřímností a poctivostí připraví o lepší body a tím o vítězství. Takovou ji léta znám, ale snad se to pod domácím dohledem výcvikáře změní k lepšímu. Pes fantasticky a přesně označil dva výškové úkryty (což bylo tehdy v řádu nemožné). A psovodka se omluvila, že pes prostě značí dvě živé výšky, i když ví, že to není možné. Ne tak otec - tedy ne její, ale prvního rozhodčího, tedy její partner, co s ní bydlí v domácnosti, ale ne s rozhodčím – synem, vlastně téměř synem, tedy vyvdaným, byly-li by vdavky s otcem syna. No zkrátka – otec, nahlásil výšku a při druhé vesele vyštěkané výšce oznámil, že se jedná o spodní úkryt vzorku, který leží za psem a je schován pod tím železným poklopem. No kurňa, to byla zas dedukce!!! Já málem upažil.

Škoda jen, že pes byl trochu neovladatelný a ochcával rohy, to byly zbytečné bodíky dolů.