Jdi na obsah Jdi na menu

Jak pracuje revizní komise SZBK

Několik let jsem v rámci připomínek ke zkušebnímu řádu, k pořadatelství mistrovství SZBK i v rámci neformálních rozhovorů apeloval na to, že není možné, aby se vzájemně posuzovali na oficiálních akcích příbuzní. Vzhledem k marnosti takového počínání jsem se s žádostí o prověření této situace obrátil na Revizní komisi SZBK (podnět RK SZBK). Zajímavé ale je, že kontakty na členy RK nejsou nikde uveřejněny, dokonce nejsou na stránkách SZBK uvedeni ani členové samotní – pouze a jen předsedkyně Iveta Katrevová. Vzájemná korespondence je docela půvabná (Katrevová maily). Dále mě zajímalo, jestli o potrestání rozhodčích rozhodují sami závodníci (jak se stalo na mistrovství SZBK 2011), proč se konají oficiální poháry pro dva účastníky (Junior Cup 2011) a jestli celou tuto věc považuje RK za etickou z hlediska normativů IRO a FCI.

Iveta tedy rozhodla, že žádný z problémů neexistuje a napsal velmi hezkou zprávu RK SZBK (vyjádření RK). S pobavením jsem si přečetl, že je vše v pořádku a podal odvolání (odpověď RK). Také mě docela zajímá, jak RK rozhoduje, jestli má nějaké zápisy z jednání atd. Také jsem připomněl, že jsem doposud nedostal zprávu RK údajně vypracovanou pře třemi lety v jiném případě (Jak jsem nedostal výkonnostní třídu).  Na to už přišla jen mailová zpráva vypovídající o zájmu o objektivní šetření (Odpověď RK 27. 1. 12).

Poznání: Revizní komise se evidentně neschází, vyjádření píše sama předsedkyně a ostatním zřejmě pouze dává na vědomí, výcviková komise se evidentně neschází vůbec – to mně ostatně potvrdili v neformálním rozhovoru dva její členové. Rozhodování těchto orgánů SZBK tak zřejmě funguje pouze na libovůli jejich předsedů. Mě k tomu napadá jediné – je s podivem, že členům těchto komisí stojí za to být formálně podepsán pod nekompetentním rozhodováním a vlastně se tím na nepravostech podílet. Škoda….

No, pro jistotu jsem vše poslal dozorčí radě a předsednictvu ČMKU jako žádost o prověření souladu postupu SZBK ČR s normativy ČMKU a FCI (DR CMKU, P CMKU). Tak uvidíme, možná jsem jen nezralý a naivní hošík. Třeba je takové chování normální v celém kynologickém světě a já se prostě jen pletu.

Co na závěr – výsledek se dostavil obratem: Výborem ZBK Vysočina, jejíž jsem členem, mně byla pozastavena činnost. Ale o tom jinde (Jak překážím ve Svazu).