Jdi na obsah Jdi na menu

Jaké i se píše ve slově ciment?                             (aneb vodní pohár záchranářů)

Pamatuji si na jeden oblíbený vtip z doby komunismu, kterému dnes již téměř není rozumět. Ale je trefně vypovídající.

 Dva dělníci kopou výkop. Jeden říká: „ Pane profesore, prosím Vás, byl byste tak laskav a přivezl to kolečko blíž? Abych naložil vykopanou hlínu?“ „Ale jistě, pane kardinále!“. Dívá se na to z okna ředitelství stavebního podniku velmi rozložitý chlap s cigaretou v koutku a volá na ně: „Chlapi, kurva, nevíte, jaké i se píše ve slově ciment?

Ano, taková byla doba…

Pořádali jsme na Vysočině Vodní pohár 2011 dle ZVP3. Veliká událost! Soutěžili tři Jihočeši, které posuzoval jihočeský rozhodčí. Ještěže jsme pořadateli byli my z Vysočiny. Objektivita zaručena. Díky tomu, že jsme splnili podmínku hlavního výcvikáře – převrat ve vedení brigády nám po letech čekání bylo konečně dovoleno pořádat vrcholovou akci. To se nám všem ulevilo. A hned jsme mohli vedení Svazu dokázat, jak budou vypadat nové poměry.

Měli jsme v brigádě dva mistry republiky – budou tedy celý den v kuchyni připravovat oběd a umývat nádobí. Taky jsme měli vicemistryni republiky – šup s ní do vody jako s figurantem.  Bylo 9 stupňů nad nulou, ale zaplaťpánbůh čekatelům a novým členům, kteří poskytli hlasy na převrat, bylo teplo. Byli dobře oblečení, pod deštníčky a vždy vymrzlým figurantům a jednomu lodníkovi (tomu nesprávnému) stihli vypít připravený horký čaj. Musíme si je hýčkat, když plní tak důležité stranické úkoly. Pardon – výcvikové!!!

Ještěže máme novou vedoucí a zároveň výcvikářku.  Hrdě si dala vodítko přes pravé rameno a jala se předcvičovat na poslušnosti. Nu, mistrovství na vodě…

Předcvičení

 

Jaké i se píše ve slově ciment?