Jdi na obsah Jdi na menu

Jarda Vláďu...

Jarda  Vláďu, Vláďa Dandu, táta syna, děda vnučku, syn otce, Vláďa Jardu…….a co Irča?

Zjistilo se, že nejlepší rozhodčí musí posuzovat nejdůležitější akce SZBK. Je tedy třeba rozhodnout, kdo je nejlepší rozhodčí. Již před lety „se řeklo“, že to tedy bude Vláďa, Jarda, Danda a do počtu taky Květoš a Vilda a Karel, někdy Edit, Kačka, Pavel – tedy ti jen, když budou hodní nebo když nebude potřeba akutně zasáhnout.

Inu, díky tomu je na akcích nával, protože spousty a spousty lidí touží dávat svoje peníze za férové a nestranné posouzení. I mně se stalo, že jsem večer před akcí volal Helče (mimochodem taky dobrá holka do party), jestli platí, že píská Vilda. Určitě, jo, jo. Safra, Vilda sice přijel, ale v den závodu se změnila nominace na Jarda s Vláďou (výsledek popsán v článku Jak jsem si pěkně zazávodil).

Tohle je potřeba dodržovat, tu kvalitu musíme udržet! Třeba na posouzení Českého poháru či Mistrovství republiky musí být nominován Danda, přestože nastupuje Jarda. Ono by to šlo udělat jinak, ale to by zas nepískal nejlepší rozhodčí! Safra, je to jeho táta, to je blbý, to se nikde nedělá…. . Tak co s tím? Aha - nebydlí spolu ve společné domácnosti!!!! Jej, to je úleva, tak to jo! Tak jsme zařídili kvalitu i objektivnost! To už pak stačí, aby jednu akci písknul Vláďa a CACT je doma. No – to bych dal do televize (třeba Fokus ČT). A diplom bych si vytiskl sám a i bych si ho podepsal.

Pamatuju, jak jsme se kdysi chechtali na výběráku v Jincích. Co všechno se muselo udělat, aby Vláďův pes našel. To se i rozhodčí Jarda zapotil. Ještě víc se rozhodčí Jarda zapotil na Junior cupu, kde pískal vnučku. On ten pejsek opravdu neznačil. I vnučka to po speciálu roztomile přiznala. Jenže je fakt, že jak ten pes běžel, sice k figurantovi doběhl napotřetí , sice neoznačil, ale nejlépe nasál! Tak jsme při vyhlášení výsledků kývali hlavami. To je nezpochybnitelné. A taky spolu nejsou v domácnosti!

I našim mladým jsem to vysvětloval, ale nějak už na závod další rok nechtěli. Spratci nevděční. Ale to se třeba změní, Jarda má novou kámošku Irču, třeba někoho dodá. Tuhle už jim písknul lavinovky bez sněhu, pak Ivanovi odpusti trojité čuráni feny na poslušnosti - tak na oplátku, viď Irčo?